اسکورت کشتی‌های ایران تا دریای سرخ


در پاسخ به تحولات اخیر در منطقه و افزایش تنش‌ها در آب‌های بین‌المللی، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدام به اسکورت مستمر کشتی‌های تجاری خود کرده است. این ماموریت از خلیج عدن آغاز و تا دریای سرخ ادامه می‌یابد تا امنیت کشتی‌های ایرانی و حمایت از آن‌ها در مقابل هرگونه تهدیدات احتمالی تضمین شود.

عملیات اسکورت و اهمیت آن

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، تأکید کرد که ناوشکن جماران با تمام توان خود در خلیج عدن مستقر شده و عملیات اسکورت را به شکل فعال انجام می‌دهد. وی خاطرنشان کرد که این مأموریت‌ها نه تنها به کشتی‌های ایرانی بلکه در صورت لزوم به کشتی‌های کشورهای دیگر نیز امنیت خواهد بخشید.

تأثیرات منطقه‌ای

دریادار ایرانی در اظهاراتی به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت که با انجام عملیات وعده صادق، توانایی و قدرت واقعی نیروهای مسلح ایران به اثبات رسیده و این امر نشان‌دهنده تغییر موازنه قوا در منطقه است. وی افزود که این عملیات نمایشی از حمایت از مظلوم و مقابله با ظلم بوده و باید به عنوان یک درس بزرگ برای همه طرف‌ها در نظر گرفته شود.

پیام به دولت‌های منطقه

فرمانده نیروی دریایی ارتش ابراز امیدواری کرد که دولت‌های منطقه از خواب غفلت بیدار شوند و به خواسته‌ها و نیازهای مردم خود پاسخ دهند. او تأکید کرد که فقط با درک صحیح از خواسته‌های مردمی می‌توان به ثبات و امنیت پایدار در منطقه دست یافت.

نتیجه‌گیری

ماموریت اسکورت کشتی‌های ایرانی توسط نیروی دریایی ارتش نه تنها نشان‌دهنده قدرت دفاعی ایران است بلکه بیانگر تعهد این کشور به حفظ امنیت و استقلال در عرصه بین‌المللی است. با ادامه این مأموریت‌ها، ایران امیدوار است که امنیت پایداری را برای کشتی‌های خود و سایر کشورهای متحد در آب‌های بین‌المللی فراهم آورد.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *