خانه » 64 طرح آبخیزداری برای احیای منابع آب و خاک ایلام در حال اجرا است

64 طرح آبخیزداری برای احیای منابع آب و خاک ایلام در حال اجرا است

0

ایلام- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: طرح‌های آبخیزداری در 64 حوزه مطالعاتی استان عملیاتی می‌شود که تاکنون بخش قابل توجهی از آنها اجرا شده است.

ایرج عالی با اشاره به وسعت 645 هزار هکتاری حوزه‌های آبخیز در استان ایلام، معادل 34 درصد مساحت کل استان، اظهار داشت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در این مناطق نقش مهمی در کنترل سیلاب‌ها، احیای منابع آب و خاک و جلوگیری از فرسایش خاک دارد.

وی با بیان اینکه شهر ایلام در سیلاب سال 94 خسارات گسترده‌ای را متحمل شد، گفت: خوشبختانه با اجرای عملیات‌های آبخیزداری در سطح 145 هزار مترمکعب و علیرغم بارش‌های سیلابی در سال‌های اخیر، خسارات در این شهر به طور کامل به صفر رسیده است.

عالی خاطرنشان کرد: علاوه بر حوزه‌های مطالعاتی آبخیز، نقاط بحرانی مستعد سیلاب نیز شناسایی شده‌اند که در خارج از این حوزه‌ها نیز عملیات‌های آبخیزداری با اولویت انجام می‌شود.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با تاکید بر اهمیت آبخیزداری در حفظ منابع آبی و خاکی به عنوان اساسی‌ترین نیازهای بشری، گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان ایلام با هدف حفظ و احیای این منابع در حال اجرا است.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *