خانه » کیان صهیونیسم منشاء اصلی ترویج تروریسم در منطقه غرب آسیا است

کیان صهیونیسم منشاء اصلی ترویج تروریسم در منطقه غرب آسیا است

0

در اظهارات جدید، محمدمهدی زاهدی، رئیس گروه پارلمانی ایران در مجمع مجالس آسیایی، به منشاء اصلی ترویج تروریسم در منطقه غرب آسیا اشاره کرد. وی با ابراز این نظر که کیان صهیونیسم اصلی‌ترین عامل ترویج خشونت و تروریسم در این منطقه است، به نقش داعش به عنوان ابزار صهیونیست‌ها در زمینه ثبات زدایی اشاره کرد.

استراتژیک بودن منطقه آسیا و نقش تاثیرگذار آن

زاهدی، با تأکید بر اهمیت استراتژیک منطقه آسیا در جهان و داشتن منابع مهم از جمله انرژی، به نقش ویژه این منطقه اشاره کرد. او بیان کرد که آسیا به دلیل این اهمیت و استراتژیکی، هدف مستقیم تداوم جنگ‌افروزی‌های رژیم صهیونیستی با حمایت از غرب و آمریکا در فلسطین شده است.

ناکامی قوانین بین‌المللی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی

نماینده مردم کرمان در مجلس ایران بیان کرد که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی، اثرات قوانین و مقررات بین المللی بشردوستانه و حقوق بشری ناکامی برتر است. او به شرایط فعلی در غزه اشاره کرد و اظهار داشت که ناتوانی جامعه بین‌المللی در مقابله با ظلم‌ها و جنایات افزایش یافته و به یأس تبدیل شده است.

تروریسم صهیونیسم و داعش: دو چهره یک سکه

زاهدی به تشابه‌ها و ارتباط بین تروریسم نظام‌مند رژیم صهیونیستی و گروه تروریستی داعش اشاره کرد. وی با ابراز این باور که کیان صهیونیسم منشأ اصلی ترویج خشونت و تروریسم در این منطقه است، به نقش داعش به عنوان ابزار صهیونیست‌ها در ترویج ناامنی و تخریب کشورهای اسلامی پرداخت.

واکنش ملت‌ها به جنایت در کرمان

با تأکید بر واکنش گسترده ملت‌ها و کشورها به جنایت تروریستی در کرمان، زاهدی به شجاعت و مقاومت مردم ایران در مقابل این حادثه ادای احترام کرد. وی همچنین از هماهنگی کشورهای آزادی‌خواه در افزایش فشار بر رژیم صهیونیستی خصوصاً در زمینه محاکمه جنایتکاران جنگی، بازسازی غزه و لغو روابط با این رژیم تشویق کرد.

پایان به دعوت به هماهنگی جهانی در حمایت از فلسطین

آخرین بخش اظهارات زاهدی به دعوت به هماهنگی کشورها در جهان به منظور محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین اختصاص یافت. وی بر اهمیت هماهنگی در ارتقاء فشار بر این رژیم و ایجاد حالت دائمی آتش‌بس در غزه تأکید کرد و این موارد را در دستور کار کشورهای حامی حقوق بشر قرار داد.

با احترام ، مجله خبری روز انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *