مشکلات توزیع عمده دارو کاهش محسوس داشته اما همچنان کمبود وجوددارد

در این گزارش به بازدید میدانی محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، از چندین داروخانه در پایتخت و بررسی وضعیت توزیع دارو و مشکلات مربوطه می‌پردازیم. در جریان این بازدیدها، مخبر شاهد برخی کمبودهای دارویی بود. داروخانه‌ها از کمبود داروهای بیماران قلبی مانند وارفارین، انسولین‌های قلمی، نوار تست قند خون و برخی داروهای بیماران صعب‌العلاج گلایه داشتند.

کاهش مشکلات توزیع عمده دارو

از سوی دیگر، گفته شد که مشکلات توزیع عمده دارو کاهش محسوس داشته است، اما همچنان شاهد کمبودهایی در این زمینه هستیم. این کاهش مشکلات نشان‌دهنده پیشرفت‌هایی در سیستم توزیع دارو است، اما همچنان نیاز به اقدامات بیشتر وجود دارد.

بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌ها

یکی دیگر از مسائل مطرح شده، بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌ها بود. این مشکل می‌تواند بر توانایی داروخانه‌ها برای تأمین داروهای مورد نیاز مردم تأثیر منفی بگذارد.

وضعیت توزیع شیرخشک: بهبود نسبی

در مورد توزیع شیرخشک، برخی داروخانه‌داران شرایط را نسبت به چند ماه پیش بهتر ارزیابی کردند. این نشان‌دهنده بهبودی در توزیع محصولات حیاتی برای کودکان است.

مخبر همچنین با مراجعان و شهروندانی که برای تهیه داروهای خاص به داروخانه‌ها مراجعه کرده بودند، گفتگو کرد و بر لزوم دسترسی آسان مردم به داروهای مورد نیازشان تأکید نمود.

اقدامات آتی و نظارت‌های میدانی

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد که نظارت‌های میدانی برای حل مشکلات و کاهش دغدغه‌های دارویی مردم ادامه خواهد یافت. وی دستورات لازم را به وزارت بهداشت، سازمان‌های ذیربط و نهادهای بیمه‌گر ابلاغ کرده است تا در این زمینه اقدامات مؤثری صورت پذیرد.

نتیجه‌گیری

بازدید میدانی معاون اول رئیس جمهور از داروخانه‌های پایتخت نشان‌دهنده توجه و پیگیری دولت برای حل مشکلات دارویی و تأمین نیازهای بهداشتی مردم است. این بازدیدها و گفتگوها به ارزیابی دقیق‌تر وضعیت موجود و شناسایی نیازهای بیشتر در حوزه بهداشت و درمان کمک می‌کند.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *