خانه » علی داوودی: المپیک پاریس، میدانی برای انتقام از توکیو!

علی داوودی: المپیک پاریس، میدانی برای انتقام از توکیو!

0

علی داوودی، ملی‌پوش دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری ایران، مصمم‌تر از همیشه برای فتح قله المپیک پاریس است. او که در المپیک توکیو به مدال نقره دست یافت، این بار با انگیزه‌ای مضاعف به میدان می‌رود تا ناکامی آن دوره را جبران کند.

داوودی در گفت‌وگویی با خبرنگار مهر، از شرایط آمادگی خود گفت: خدا را شکر شرایط خوبی دارم و روز به روز بر آمادگی‌ام برای المپیک افزوده می‌شود. از آن چیزی که فکر می‌کردم آماده‌تر هستم و این موضوع جای امیدواری دارد. همه چیز برای یک عملکرد قابل قبول در المپیک فراهم است؛ امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.

او با اشاره به تجربه حضور در المپیک توکیو، خاطرنشان کرد: من از این بابت استرس کمتری دارم. البته که المپیک هیچ وقت میدان راحتی نبوده و نیست. با این حال، همه ما در میدانی رقابت می‌کنیم که بزرگان رشته‌های مختلف توانستند به این مسابقات راه پیدا کنند و طبیعی است که در چنین شرایطی استرس همه بالاست. اما فکر می‌کنم تجربه‌ام به من کمک کند. این برای ما یک امتیاز محسوب می‌شود، اما امسال رقابت قطعاً سخت‌تر خواهد بود و وزنه‌برداران قدرتمندی حریفان من هستند. فکر می‌کنم رقابت میلیمتری است و به وزنه‌های پایانی کشیده می‌شود. اما خدا را شکر من آمادگی خیلی خوبی دارم و امیدوارم آن چیزی که در ذهنم هست رقم بخورد و اتفاقی بهتر از توکیو رخ بدهد.

داوودی در پاسخ به این سوال که در این مدت زمان باقی مانده تا المپیک پاریس تمرکزش روی ارتقای رکورد یک ضرب بوده یا دو ضرب، عنوان کرد: هر دو. اما در یک ضرب با توجه به اینکه نقاط ضعف داشتم تا ۸۰ درصد کار کردم و خیلی بهتر شده است. فکر می‌کنم هم در یک ضرب و هم دوضرب افزایش رکورد خوبی داشته باشم؛ تا الان هم این اتفاق رخ داده و امیدوارم در این روزهای باقی مانده شرایط به خوبی پیش برود و آمادگی‌ام به صد در صد برسد.

ملی‌پوش دسته فوق‌سنگین المپیکی در خصوص مصدومیت تالاخادزه و دیگر رقبایش گفت: من هدفم این است که نتیجه‌ای بهتر از توکیو کسب کنم اما هدفم تنها رقابت با تالاخادزه نیست. در حال حاضر وزنه‌برداران بحرینی و ارمنستانی خیلی آماده هستند. البته که رقابت با تالاخادزه یکی از انگیزه‌های بزرگ من در این رقابت‌هاست. او یک اسطوره و ورزشکار همه چیز تمام است. با اینکه گویا کمی آسیب دیدگی هم دارد که فکر نمی‌کنم خیلی هم جدی باشد، اما به نظرم همچنان یکی از حریفان سرسخت من است و همه هدفم را می‌گذارم که یک نتیجه خیلی خوب کسب کنم و مردم از ما راضی باشند.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *