زمان ثبت نام برای سفر اربعین مشخص شد


سید مجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین، در جمع خبرنگاران از تدارکات ویژه‌ای خبر داد که برای پذیرایی از زائران حسینی در اربعین امسال انجام شده است. این سال به دلیل شرایط خاص جهانی و مسائلی چون مقاومت غیور مردم غزه، از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

تدارک برای یک اربعین جهانی‌تر

به گفته میراحمدی، با توجه به پیش‌بینی‌ها، اربعین امسال با مشارکت گسترده‌تری از سوی مردم و نهادهای دولتی و مردمی برگزار خواهد شد. ثبت‌نام برای این سفر معنوی از ماه ذی‌الحجه آغاز شده و زائران می‌توانند با شرایط بهتری اقدام نمایند.

توسعه زیرساخت‌ها و افزایش امکانات

از جمله اقدامات انجام شده، توسعه پارکینگ‌ها، بهبود وسایل حمل و نقل عمومی و آمادگی برای استقبال از حدود ۵ میلیون زائر می‌باشد. همچنین، با همکاری دولت عراق، بیش از ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس با کیفیت بالا برای حمل و نقل زائران از ایران به عراق در نظر گرفته شده است.

امکان ورود خودروهای شخصی به عراق

میراحمدی از توافقات جدید با دولت عراق خبر داد که ممکن است شامل اجازه ورود خودروهای شخصی زائران ایرانی به خاک عراق باشد. این توافقات در راستای تسهیل سفر زیارتی اربعین و افزایش رفاه حال زائران است.

تسهیل فرآیند صدور گذرنامه

با هدف جلوگیری از ایجاد صف‌های طولانی برای دریافت گذرنامه، پلیس گذرنامه اقدامات خود را برای صدور گذرنامه‌ها زودتر آغاز خواهد کرد. این امر به منظور تسریع در روند آمادگی زائران برای شرکت در این مراسم معنوی انجام می‌پذیرد.

تأکید بر مشارکت مردمی

میراحمدی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مشارکت مردم در اداره امور، از برنامه‌ریزی برای واگذاری برخی اقدامات به نهادهای مردمی خبر داد. این اقدامات به منظور افزایش مشارکت مردمی در برگزاری باشکوه‌تر اربعین حسینی انجام خواهد شد.

آخرین وضعیت توافقات ایران و عراق

در پایان، میراحمدی از آخرین وضعیت توافقات ایران و عراق برای تسهیل زیارت اربعین و آمادگی طرف عراقی برای انجام مذاکرات خبر داد. این توافقات قرار است در روزهای آتی به مرحله اجرایی نزدیک‌تر شوند و زمینه‌های لازم برای برگزاری موفق اربعین حسینی را فراهم آورند.

به این ترتیب، با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های انجام شده، امید است که اربعین امسال نیز همچون سال‌های گذشته، علاوه بر حفظ کرامت و امنیت زائران، شاهد حضور گسترده و معنوی آن‌ها در این راهپیمایی بزرگ باشیم.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *