فرصت دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال ۱۴۰۲ تمدید شد


در یک اقدام حمایتی و توجه به حقوق وراث متوفیان، مدیریت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایران اعلام کرد که مهلت دریافت سود سهام عدالت برای وراث متوفیان در سال ۱۴۰۲، به مدت یک هفته تمدید شده است.

راهنمایی برای وراث متوفیان سهام عدالت

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، از وراث متوفیان سهام عدالت دعوت کرد تا حداکثر تا ۱۷ اسفندماه جاری، با ثبت‌نام در سامانه میراث، در فهرست دریافت‌کنندگان سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ قرار بگیرند. این اقدام با هدف تسهیل در فرآیند دریافت حقوق متعلق به وراث و حمایت از آنها صورت گرفته است.

مراحل ثبت‌نام وراث

وراث می‌توانند برای ثبت‌نام و پیگیری فرآیند دریافت سود، به شعب شرکت‌های کارگزاری منتخب یا بانک‌های ملی ایران، ملت، پارسیان، و تجارت مراجعه کنند. هدف از این تمهید، فراهم آوردن امکان استفاده آسان و بدون دردسر وراث از حقوق قانونی خود است.

زمان‌بندی واریز سود سهام عدالت

باغستانی همچنین اطلاعاتی در مورد زمان‌بندی واریز مرحله دوم سود سهام عدالت به اشتراک گذاشت. او تأکید کرد که سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مکاتبات لازم را با شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت انجام داده‌اند تا شرایط برای واریز سود در روزهای پایانی سال مهیا شود.

توجه به مشکل شماره شبای بانکی

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به چالش موجود برای حدود یک میلیون سهامدار سهام عدالت اشاره کرد که با مشکل شماره شبای معتبر بانکی روبرو هستند. وی راهکار ثبت‌نام یا به‌روزرسانی اطلاعات در سامانه سجام (Sejam.ir) را پیشنهاد داد تا این افراد نیز بتوانند در فرآیند دریافت سود قرار گیرند.

نتیجه‌گیری: اهمیت حمایت از حقوق وراث

این تمدید و راهنمایی‌های ارائه شده توسط مدیریت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نشان‌دهنده توجه ویژه به حقوق وراث و اهمیت حمایت از آنها در چارچوب قوانین و مقررات است. این اقدامات بر اهمیت شناسایی و پیگیری حقوق مالی وراث در جامعه تأکید دارد و به عنوان یک گام مثبت در جهت حمایت از حقوق شهروندان تلقی می‌شود.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *