جریمه سنگین برای خرید و فروش کارت سوخت


در تلاشی برای ساماندهی بازار سوخت و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که خرید و فروش کارت سوخت با جرائم سنگینی مواجه خواهد شد. این اقدام با هدف حفظ نظم و امنیت در توزیع سوخت و جلوگیری از خروج غیرمجاز فرآورده‌های نفتی انجام می‌پذیرد.

ساماندهی کارت‌های سوخت در ایام نوروز

علی اکبر عرب عامری، مدیر عملیات این شرکت، تاکید کرد که توزیع کارت‌های سوخت اضافه به جایگاه‌ها صرفاً برای دوره تعطیلات نوروزی بوده و پس از اتمام تعطیلات، وضعیت به حالت عادی بازخواهد گشت. این اقدام به منظور تسهیل دسترسی شهروندان به سوخت در زمان تعطیلات و جلوگیری از ازدحام بیش از حد در جایگاه‌های سوخت انجام شده است.

هشدار در خصوص خرید و فروش کارت سوخت

عرب عامری با اشاره به مخاطرات خرید و فروش کارت سوخت تاکید کرد که این اقدامات غیرمنطقی و ممکن است منجر به مواجهه با جریمه‌های سنگین شود. وی خاطرنشان کرد که در مناطقی که طرح کدینگ اجرا می‌شود، استفاده از کارت‌های سوخت خریداری شده امکان‌پذیر نیست و خریداران ممکن است با مشکلات قانونی مواجه شوند.

سیاست‌های جدید برای توزیع سهمیه سوخت

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین بر این نکته تاکید کرد که سهمیه سوخت اکنون به تمامی خودرو‌های وارداتی اختصاص می‌یابد، بدون در نظر گرفتن حجم موتور. این تغییر سیاست در راستای اطمینان از دسترسی عادلانه به منابع سوخت و پیشگیری از هرگونه تبعیض در توزیع سهمیه‌ها صورت گرفته است.

جمع‌بندی

این تدابیر جدید نشان‌دهنده تعهد دولت به حفظ نظم و امنیت در بازار سوخت و همچنین مقابله با تخلفات احتمالی است. شهروندان موظف به رعایت قوانین و مقررات جدید هستند تا از هرگونه مشکل قانونی و مالی پیشگیری شود.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *