اعلام حداقل و حداکثر نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک


در راستای بهبود شرایط ترافیکی و کاهش آلودگی هوا، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران برای سال ۱۴۰۳، تغییراتی در نرخ‌های ورود به محدوده طرح ترافیک اعمال کرده است. این تغییرات با هدف ارائه تسهیلات بیشتر به شهروندان و تشویق استفاده از خودروهای دوستدار محیط زیست صورت گرفته است.

ارائه تسهیلات به خودروهای برقی و هیبریدی

براساس اعلام اسفندیار افندی‌زاده، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، خودروهای برقی و هیبریدی با ثبت در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، از پرداخت هرگونه عوارض طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا معاف خواهند بود. این اقدام به منظور تشویق استفاده از خودروهای کم‌آلاینده و حمایت از حفظ محیط زیست انجام شده است.

ساعات اجرای طرح و نحوه رزرو مجوز

طرح ترافیک در تهران طبق روال گذشته، از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۸ عصر در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه اجرا می‌شود. شهروندان برای حضور در محدوده طرح می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های مورد تأیید شهرداری نسبت به رزرو مجوز ورود به صورت روزانه یا هفتگی اقدام نمایند.

تعرفه‌های جدید و تخفیفات

نرخ پایه عوارض سال ۱۴۰۳ مبلغ ۷۵ هزار تومان تعیین شده است. خودروهای دارای معاینه فنی برتر با توجه به زمان ورود و خروج از محدوده، از تعرفه‌های متفاوتی برخوردار خواهند بود. از جمله تسهیلات ارائه شده، تخفیف ۹۰ درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت و تسهیلات ویژه برای ساکنین محدوده طرح است.

بسته‌های زمان‌دار و امکان خرید آنلاین

با توجه به نیازهای متفاوت شهروندان، بسته‌های زمان‌دار یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه با نرخ‌های مشخص ارائه شده‌اند. خرید این بسته‌ها از طریق سامانه و اپلیکیشن‌های مورد تایید شهرداری امکان‌پذیر است، تا دسترسی آسان و سریع‌تری به مجوزهای تردد فراهم آید.

نتیجه‌گیری

اصلاحات اعمال شده در سیاست‌های طرح ترافیک تهران برای سال ۱۴۰۳، نشان‌دهنده تلاش شهرداری برای ارائه خدمات بهینه‌تر و دوستدار محیط زیست به شهروندان است. با این اقدامات، انتظار می‌رود که شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت و افزایش رضایتمندی شهروندان باشیم.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *