پیش ثبت‌نام مدارس فقط بصورت علی الحساب انجام می‌شود


از جدیدترین تدابیر اتخاذ شده توسط وزارت آموزش و پرورش، اجرای سیاست پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی است. احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، تأکید دارد که این فرآیند بر پایه شهریه سال تحصیلی جاری (۱۴۰۲-۱۴۰۳) انجام پذیرفته و به صورت علی الحساب می‌باشد.

شرایط و ضوابط پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی

پیش ثبت‌نام به عنوان یک اقدام اختیاری معرفی شده که به اولیا دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که بخشی از شهریه را پیش‌پرداخت نمایند. محمودزاده شرایطی را برای این روند بیان کرد که در صورت عدم ثبت نام قطعی دانش‌آموز در همان مدرسه، والدین می‌توانند کل شهریه پرداختی را بازپس گیرند.

نوآوری در نظام آموزشی؛ مزایای پیش ثبت‌نام

این رویکرد با هدف افزایش انعطاف‌پذیری و راحتی خانواده‌ها در ثبت‌نام فرزندانشان انجام شده و به مدارس غیردولتی اجازه می‌دهد تا با برنامه‌ریزی بهتری پذیرای دانش‌آموزان خود باشند. این سیاست همچنین اطمینانی برای والدین است که در صورت تغییر نظر یا انتخاب گزینه‌های دیگر، مبلغ پرداختی به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

مدیریت ظرفیت‌ها و ارتقاء کیفیت آموزشی

مدیران مدارس با اجرای این سیاست قادر خواهند بود ظرفیت‌های خود را بهتر مدیریت کنند و با اطمینان بیشتری نسبت به تعداد دانش‌آموزان پذیرفته شده برنامه‌ریزی نمایند. این امر به نوبه خود می‌تواند به ارتقاء کیفیت آموزشی و خدمات ارائه شده در مدارس غیردولتی منجر شود.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *