خانه » قیمت طلا و سکه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

0


در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از بازار طلا و سکه ایران، شاهد افزایش محسوس قیمت‌ها در روز سه‌شنبه، ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ بودیم. بر اساس اطلاعات به دست آمده، قیمت سکه طرح جدید امروز به ۳۲ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان رسیده است که این رقم نسبت به روز گذشته ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نگاهی به تغییرات قیمت سکه و طلا

افزایش قیمت سکه طرح جدید نشان‌دهنده روند صعودی در بازار سکه و طلاست. همچنین، حباب سکه امامی (طرح جدید) به ۵ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان رسیده، که این خود شاخص مهمی از تقاضای بازار و تاثیر آن بر قیمت‌هاست.

بررسی قیمت گرم طلای ۱۸ عیار

در همین راستا، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با رشدی ۷ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. این افزایش قیمت‌ها نشان‌دهنده تغییرات متاثر از عوامل مختلف اقتصادی و بین‌المللی در بازار طلا است.

تحلیل قیمت سایر انواع سکه

علاوه بر سکه طرح جدید، سایر انواع سکه نیز شاهد تغییرات قیمتی بوده‌اند. به عنوان مثال، سکه بهار آزادی به ۲۹ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان، نیم سکه به ۱۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه به ۱۱ میلیون تومان، و سکه گرمی به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده‌اند که هر کدام از این تغییرات بیانگر دینامیک‌های موجود در بازار سکه است.

وضعیت بازار جهانی طلا

همچنین قیمت انس طلا در بازار جهانی به ۲۰۲۵ دلار و ۳۸ سنت رسیده است، که این موضوع تاثیر مستقیمی بر قیمت‌های داخلی طلا و سکه دارد. تغییرات قیمت انس طلا در بازارهای جهانی همواره یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت‌ها در بازار داخلی است.

جمع‌بندی

افزایش قیمت طلا و سکه در روز ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ نشان‌دهنده تغییرات و نوسانات موجود در بازار است. با توجه به تاثیرگذاری عوامل مختلف داخلی و بین‌المللی بر این بازار، مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران باید با دقت و توجه به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های کارشناسان نسبت به خرید و فروش طلا و سکه اقدام نمایند.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *