شرایط بهره‌مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت‌آموزی

قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح، شرایط بهره‌مندی مشمولان از تسهیلات این طرح را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار موسی کمالی، مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح، در خصوص ضرورت اجرای این طرح اظهار داشت: با توجه به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا بر تربیت و آموزش سربازان در دوران سربازی و رفع معضل بیکاری و دغدغه اشتغال جوانان، از اوایل سال ۹۶ قرارگاه مهارت‌آموزی تشکیل و به فعالیت خود ادامه داده است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، توانمندسازی سربازان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان پس از اتمام خدمت است، افزود: برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه، مشوق‌های مختلفی از جمله:

  • یک ماه کسر خدمت سربازی
  • یک ماه مرخصی تشویقی
  • ۶ ماه تعویق اعزام به خدمت
  • اعطای درجه
  • بخشش اضافه خدمت
  • بکارگیری به عنوان مربی و کمک مربی
  • اولویت استخدام در نیروهای مسلح

برای سربازان دارای مهارت در نظر گرفته شده است.

سردار کمالی در خصوص نحوه استفاده از این مشوق‌ها گفت: افرادی که قبل از سربازی دوره‌های مهارت‌آموزی را طی کرده و موفق به کسب گواهی شوند، می‌بایست برای بهره‌مندی از مشوق‌های فوق تا ۲ ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت در سامانه سخا ثبت نام تا از امتیازات پیش بینی شده برخوردار شوند.

وی همچنین با اشاره به اینکه گذراندن حداقل ۸۰ ساعت مهارت برای سربازان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در صورتیکه ۲۴۰ امتیاز بواسطه کسب مهارت‌های مرتبط با رشته، واحد عملی، کار آزمایشگاهی، تدریس در رشته تحصیلی و… را کسب کنند، می‌توانند از مشوق‌های فوق برخوردار شوند، گفت: طرح مهارت‌آموزی جزو مأموریت‌های نیروهای مسلح است که همه سربازان نیروهای مسلح یک مهارت تخصصی و ۵ مهارت عمومی از جمله مهارت کسب‌وکار، سبک زندگی و… را کسب خواهند کرد.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر سرباز بعد از ترخیص از خدمت از تسهیلات وام مهارت‌آموزی بهره‌مند شده‌اند.

سردار کمالی در پایان افزود: امیدواریم با تلاش گسترده دستگاه‌های متولی امر مهارت‌آموزی در سطح سازمان‌های نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی بتوانیم همه کارکنان وظیفه را تحت پوشش مهارت‌آموزی قرار دهیم.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *