شارژ مجدد ۲۲۰۰۰۰ تومانی برای ۷ دهک درآمدی در ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲


در اقدامی حمایتی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی برای کمک به هفت دهک درآمدی کشور رونمایی شده است. این طرح که از ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری آغاز شده، تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت و به مشمولان اجازه می‌دهد از مزایای مالی آن بهره‌مند شوند.

شارژ مجدد و مراحل اجرای طرح

در دومین مرحله از این طرح، که از ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود، مبلغ ۲۲۰ هزار تومان به حساب هفت دهک درآمدی شارژ می‌شود. مشمولان طرح، پس از شارژ اعتبار، یک ماه فرصت دارند تا از این اعتبار استفاده کنند و در صورت عدم استفاده، اعتبار مربوطه حذف خواهد شد.

نحوه بهره‌برداری از اعتبار

سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت حمایت، از نحوه دهک‌بندی خود مطلع شوند و پس از دریافت کد به صورت پیامکی، سایر فرایندهای خود را در این سامانه پیگیری کنند. این رویکرد به مشمولان امکان می‌دهد تا به راحتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی، از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

اطلاعات مربوط به فروشگاه‌های متصل به طرح

با اشاره به اینکه ۲۲۰ هزار فروشگاه و مغازه به این طرح متصل شده‌اند، مشمولان می‌توانند از طریق برنامه کاربردی “شما”، اطلاعات مربوط به فروشگاه‌ها و مغازه‌های متصل به طرح کالابرگ را مشاهده کنند. این امکان به مشمولان کمک می‌کند تا به راحتی نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین مراکز خرید را برای استفاده از اعتبار خود پیدا کنند.

بازخورد و استفاده از طرح

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از استفاده گسترده خانواده‌های مشمول از این طرح خبر داد و اعلام کرد که تاکنون ۳۷ میلیون نفر (۶۲/۵ درصد) از مشمولان از این طرح استفاده کرده‌اند. این آمار نشان‌دهنده استقبال خوب خانواده‌ها از این طرح حمایتی است.

نتیجه‌گیری

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی نمونه‌ای بارز از اقدامات حمایتی دولت برای کمک به اقشار کم‌درآمد جامعه است. با توجه به استقبال گسترده از این طرح، انتظار می‌رود که در مراحل بعدی نیز شاهد بهره‌برداری گسترده‌تر و موثرتر از این طرح باشیم. این اقدامات نه تنها به ارتقاء سطح رفاه اجتماعی کمک می‌کند بلکه در راستای تحکیم پایه‌های اقتصاد خانوار نیز اثربخش است.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *