خانه » تقویت سامانه بارشی در مناطق غربی کشور

تقویت سامانه بارشی در مناطق غربی کشور

0

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده است که با تقویت سامانه بارشی در مناطق غربی کشور و سواحل غربی دریای خزر، بارش برف، باران و وزش باد در این مناطق پیش‌بینی شده است. در روز فردا، علاوه بر مناطق ذکر شده، برخی از سواحل شرقی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور نیز با بارش برف، باران، و وزش باد شدید و کولاک برف مواجه خواهند شد.

هشدارات و اقدامات

سازمان هواشناسی با انتشار هشدارات سطح زرد، به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف اشاره کرده و هشدار داده است که برخی از نواحی سردسیر و مرتفع با بارش باران، برف و وزش باد شدید مواجه خواهند شد. این شرایط هوایی تا عصر روز شنبه ادامه خواهند داشت.

مناطق تحت تأثیر

حاکمیت این شرایط جوی در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه برخی از استان‌های ایران از جمله اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، همدان، شمال و غرب اصفهان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، لرستان، شمال بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، قزوین، قم، البرز و تهران تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *