خانه » روزنامه الریاضیه عربستان: نگرانی ایرانیان بی‌مورد است

روزنامه الریاضیه عربستان: نگرانی ایرانیان بی‌مورد است

0


در آستانه دیدار حساس تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا، انتخاب احمد العلی، داور کویتی، برای قضاوت این مسابقه، موجی از واکنش‌ها را در میان کادر فنی و بازیکنان ایران برانگیخت. اما روزنامه الریاضیه عربستان در مقاله‌ای تحلیلی به این موضوع پرداخت و دلایلی را برای بی‌اساس بودن این نگرانی‌ها ارائه داد.

تحلیل عملکرد داوری احمد العلی

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، احمد العلی، داور ۳۹ ساله کویتی، پیش از این در چندین دیدار مهم برای تیم‌های ایرانی قضاوت کرده که نتایج آنها نشان از بی‌طرفی وی دارد. در لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های سپاهان و پرسپولیس تحت قضاوت وی به نتایج قابل قبولی دست یافتند، بدون آنکه تصمیمات جنجالی یا به ضرر آنها گرفته شود.

مقایسه عملکرد داور در بازی‌های تیم‌های قطری

به نوشته روزنامه الریاضیه، داور کویتی در دیدارهای تیم‌های قطری نیز با همان انصاف و بی‌طرفی قضاوت کرده و نتایج حاصله حکایت از آن دارد که تیم‌های قطری نیز در مسابقات تحت قضاوت العلی با چالش‌هایی روبرو شده‌اند و موفقیت چشمگیری کسب نکرده‌اند.

نتیجه‌گیری: نگرانی‌های بی‌مورد؟

روزنامه الریاضیه عربستان با تاکید بر این موارد به این نتیجه رسیده که نگرانی‌های مطرح شده از سوی کادر فنی و بازیکنان ایرانی نسبت به انتخاب داور کویتی بی‌مورد است و تاکید دارد که احمد العلی بر اساس سابقه قضاوت خود، شایستگی لازم برای قضاوت در چنین بازی حساسی را دارد.

در پایان، این مقاله بر ضرورت اعتماد به نهادهای بین‌المللی و تصمیمات آنها در انتخاب داوران مسابقات بین‌المللی تاکید ورزیده و از همه طرف‌ها می‌خواهد که به اصول بی‌طرفی و عدالت در ورزش احترام بگذارند و برای دستیابی به رقابتی سالم و عادلانه تلاش کنند.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *