خانه » حملات توپخانه‌ای ارتش میانمار/۱۲ نفر جان‌باخته و ۳۰ تَن زخمی شدند

حملات توپخانه‌ای ارتش میانمار/۱۲ نفر جان‌باخته و ۳۰ تَن زخمی شدند

0

اخیراً در حملات توپخانه‌ای وحشیانه‌ی ارتش میانمار به مناطق مسکونی مسلمانان روهینگیا، دست‌کم ۱۲ تن جان باخته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

گزارش‌های رسانه‌ای از حملات توپخانه‌ای

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی و خبرگزاری مهر، این حملات توپخانه‌ای در منطقه بوتیداونگ واقع در ایالت راخین رخ داده است. این حملات نتیجه‌ی بی‌رحمی و خشونت نظامیان میانمار علیه اقلیت مسلمان در این کشور است.

اظهارات نای سان لوین، فعال حقوق مسلمانان روهینگیا

نای سان لوین، فعال حقوق مسلمانان روهینگیا و یکی از بنیانگذاران «ائتلاف روهینگیای آزاد»، با صدور بیانیه‌ای تأکید کرده که اینترنت در منطقه قطع شده و حملات توپخانه‌ای ارتش میانمار منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مسلمانان روهینگیا شده است.

وضعیت فاجعه‌بار روستاهای مسلمانان روهینگیا

لوین با اشاره به اینکه روستاهای مسلمانان روهینگیا عامدانه هدف قرار گرفته‌اند، تأکید کرده که بیش از ۸۰ درصد از مردم روستا خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و وضعیت بسیار وخیم است.

خواسته‌های فعالان حقوق بشری و بین‌المللی

فعالان حقوق بشری و بین‌المللی خواستار حفاظت از غیرنظامیان تحت قوانین بین‌المللی شده‌اند و از میانمار خواسته‌اند تا از درگیری در مناطق غیرنظامی خودداری کند. این فاجعه نشان‌دهنده نقض حقوق اساسی انسان‌ها و ضرورت توجه جدی جامعه بین‌المللی به مسائل حقوق بشری است.

این حملات نه تنها نقض آشکار حقوق بشری مسلمانان روهینگیا را نشان می‌دهند، بلکه ضرورت اقدامات فوری و مؤثر بین‌المللی برای پایان دادن به این فجایع را یادآور می‌شوند.

با احترام ، مجله خبری روز انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *