وخیم‌تر شدن اوضاع فقر در انگلیس

در سال‌های اخیر، شرایط فقر در انگلیس به طرز چشمگیری وخیم‌تر شده است. گزارش‌ها و تحقیقات مختلف، از جمله مطالعه انجام شده توسط بنیاد جوزف رونتری، نشان می‌دهند که فقر در این کشور رو به افزایش است و بر زندگی میلیون‌ها نفر تأثیر منفی گذاشته است.

افزایش تعداد افراد زیر خط فقر

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در ۱۲ ماه منتهی به سال ۲۰۲۱-۲۲، تعداد افراد فقیر در انگلیس بیش از یک میلیون نفر افزایش یافته است. این آمار نشان‌دهنده رشد قابل توجه فقر در این کشور است که بر ۱۴.۴ میلیون نفر، از جمله ۴.۲ میلیون کودک، تأثیر گذاشته است.

چالش‌های پیش روی خانوارها

خانوارها در انگلیس با چالش‌های متعددی در تأمین هزینه‌ها و پرداخت قبوض مصرفی روبرو هستند. تعداد رو به افزایش این خانوارها نشان‌دهنده عمق بحران اقتصادی و اجتماعی در این کشور است.

درآمد زیر خط فقر

تحقیقات حاکی از آن است که درآمد ۶ میلیون نفر در انگلیس در سال ۲۰۲۱-۲۲ زیر رقم خط فقر بوده است. این وضعیت فقر شدید نشان‌دهنده بحران عمیقی است که بر جامعه انگلیس تأثیر می‌گذارد.

معیار خط فقر

بر اساس معیارهای موجود، یک زوج با یک فرزند زیر ۱۴ سال که درآمد سالانه آنها زیر ۱۸ هزار ۵۱۹ دلار (معادل ۱۴۶۰۰ پوند) باشد، زیر خط فقر محسوب می‌شوند. این معیارها برای شناسایی و ارزیابی وضعیت فقر در انگلیس حیاتی هستند.

گروه‌های آسیب‌پذیر

گروه‌هایی مانند خانوارهای پرجمعیت، افراد معلول، شاغلین نیمه‌وقت، افراد خوداشتغال و خانواده‌های ساکن در مسکن اجاره‌ای بیشترین آسیب‌پذیری را در برابر شرایط فقر در انگلیس دارند. این گروه‌ها بیش از دیگران تحت تأثیر فشارهای اقتصادی قرار دارند.

در مجموع، وضعیت فقر در انگلیس نشان‌دهنده نیاز به توجه جدی و اقدامات مؤثر برای مقابله با این بحران است. تأمین اجتماعی و حمایت‌های اقتصادی برای گروه‌های آسیب‌پذیر و تقویت سیاست‌های اجتماعی از جمله راهکارهای مهم برای بهبود شرایط موجود می‌باشند.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *