خانه » احداث فرودگاه در قصرشیرین منتظر چراغ سبز سازمان هواپیمایی

احداث فرودگاه در قصرشیرین منتظر چراغ سبز سازمان هواپیمایی

0

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه گفت: احداث فرودگاه در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین از نیازهای اساسی این منطقه است، اما هنوز به تایید سازمان هواپیمایی کشور نرسیده است.

مجتبی بیاتی با اشاره به در دست اجرا بودن منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این منطقه، اظهار کرد: احداث فرودگاه یکی از مطالباتی بود که در سفر رئیس جمهور شهید به استان کرمانشاه نیز مطرح شد.

وی با بیان اینکه قصرشیرین به دلیل موقعیت مرزی خود با محدودیت‌هایی در زمینه حمل و نقل هوایی روبرو است، افزود: به همین دلیل سازمان هواپیمایی کشور هنوز با احداث فرودگاه در این شهر موافقت نکرده است.

فرودگاه، زیرساختی ضروری برای منطقه آزاد:

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه با تأکید بر اینکه احداث فرودگاه یکی از نیازهای اساسی و زیرساخت‌های ضروری برای منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است، گفت: پس از عملیاتی شدن این منطقه، راه‌اندازی فرودگاه نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

بیاتی با اشاره به اهمیت وجود فرودگاه برای توسعه منطقه آزاد، اظهار کرد: بدون فرودگاه، امکان برقراری ارتباط مستقیم با سایر نقاط کشور و حتی دنیا در این منطقه فراهم نخواهد شد.

نقش فرودگاه در جابجایی مسافر و بار:

وی همچنین خاطرنشان کرد: راه‌اندازی فرودگاه در قصرشیرین نه تنها برای جابجایی مسافران، فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران به این منطقه ضروری است، بلکه می‌تواند نقش مهمی در حمل و نقل هوایی بار نیز ایفا کند.

امید به موافقت سازمان هواپیمایی:

با وجود مخالفت اولیه سازمان هواپیمایی با احداث فرودگاه در قصرشیرین، مسئولان استان کرمانشاه همچنان امیدوارند با پیگیری‌های انجام شده، مجوزهای لازم برای احداث این فرودگاه اخذ شود و این زیرساخت ضروری برای منطقه آزاد تجاری قصرشیرین فراهم گردد.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *