آمریکا یک طرف اصلی در استمرار جنگ است


حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در پیامی به مناسبت روز جهانی قدس، جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و نقش آمریکا در استمرار این جنایات را مورد نقد قرار داد. او با اشاره به وضعیت اسفبار مردم غزه، از جامعه‌ی جهانی خواست تا نسبت به این بحران واکنش نشان دهد.

بحران انسانی در غزه و نقض حقوق بشر

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که جهان شاهد یکی از بزرگ‌ترین جنایات و نسل‌کُشی‌های تاریخ علیه مردم فلسطین است. این فاجعه‌ی انسانی که طی ۶ ماه اخیر رخ داده، نه تنها جنایتی ضد بشریت، بلکه نقض آشکار حقوق ملت فلسطین و قوانین بین‌المللی است.

نقش آمریکا در ادامه‌ی جنگ

امیرعبداللهیان با انتقاد از نقش آمریکا در ادامه‌ی جنگ و تداوم بحران در منطقه، بر این باور است که آمریکا به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل ادامه‌ی این وضعیت است. او معتقد است که بی‌عملی و سکوت جامعه‌ی جهانی، به‌ویژه سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد و شورای امنیت، وضعیت را بدتر کرده است.

فراخوان برای اقدام جامعه‌ی جهانی

وزیر امور خارجه ایران در پایان، از کشورهای اسلامی و جامعه‌ی جهانی خواست تا در ماه مبارک رمضان، اقداماتی جدی برای کمک‌رسانی به مردم مظلوم غزه و نجات آن‌ها از قحطی انجام دهند. او تاکید دارد که همبستگی و مسئولیت‌پذیری عملی می‌تواند راه‌حلی برای پایان دادن به این بحران باشد.

در این راستا، موضع‌گیری قاطع و فعال جامعه‌ی جهانی می‌تواند گامی مهم در راستای پایان دادن به رنج و مصائب مردم فلسطین و ایجاد صلح پایدار در منطقه باشد. توجه و فعالیت بین‌المللی برای تحقق حقوق بشر و حمایت از قربانیان این جنایات، اکنون بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

با احترام ، مجله خبری روز آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *